Забава

Се роди третото кралско бебе: Кејт му роди уште еден син на принцот Вилијам

На војвотката од Кембриџ, Кејт и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам денеска им се роди третото дете, син. Тие веќе ги имаат принцот Џорџ роден 23 јули 2013 и принцезата Шарлот родена 2 мај 2015 година. Бебето тежи 3800 грама и се роди во болницата Света Мери во Падингтон, во Лондон

Хрватска за Влатко Стефановски: Блазе ѝ на Македонија што го има

Влатко Стефановски за Македонија е она што Ван Морис е за Ирска, неколку децениски амбасадор, автор, интерпретатор на домашниот мелос во различни варијации за сите оние кои сакаат да го слушаат, а кругот на оние кои го почитуваат 

Боки 13 во Скопје ги носи „Гучи“, „Диор“, „Версаче“ на првата модна конференција

Бојан Јовановски на неговиот Инстаграм профил соопшти дека БМЈ Медиа груп и „1ТВ“ ќе бидат домаќини на светски модните брендови „Гучи“, „Диор“, „Ив Сен Лорен“, „Версаче“ и „Живанши“ на првата модна конференција во Скопје.

Огромна посетеност на манифестацијата во Скопје посветена на марихуаната, пораките испратени

Овогодинешниот „Конопфест“ се одржа синоќа кај Школка и помина одлично. Посетеноста ги надминала сите очекувања на организаторот Здружението за канабис и зелени политики БИЛКА.

(Видео) Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман на 28 годишна возраст

На 28 годишна возраст почина Тим Берглинг еден од најпознатите музчики продуценти и DJ. Тој е пронајден мртов во Оман. Тим Берглинг професионално познат како Авичи (Avicii), е шведски DJ и музучки продуцент. Авичи во 2011та година беше рангиран на 6 место на топ 100 листата, за да таа позиција во 2012 ја замени со бр. 3.

„Бикини Мун“ на Манчевски почнува турнеја низ Македонија

Со проекциите во Штип на 20 и 25 април, почнува турнејата со киноприкажување во Македонија на „Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски.

(Фото) Павле Николовски стана заштитно лице за новата кампања на брендот „Барбоса“

Секогаш постои едно златно правило во моделингот, биди упорен и чекај да се појави вистинската шанса за добар ангажман која понатаму ќе ти отвори многу врати.Токму затоа моделите константно работат на себе, зашто не знаат со кој проект ќе бидат лансирани како заштитно лице на бренд.

Мајмун шета низ Скопје во новиот филм на Владимир Блажевски: Погледнете го трејлерот

Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошка градина Цобе и нивниот живот во превртениот транзициски свет, се центар на дејството на „Година на мајмунот“, новата комедија на реномираниот режисер Владимир Блажевски

(ВИДЕО) Се врати Саманта Фокс, како изгледа на 52 години

Некогашниот секс симбол од осумдесетите, Саманта Фокс се врати на музичката сцена со нова песна, насловена како "Hot boy". Во април, пејачката која стана популарна пред се поради големите гради, полни 52 години.

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев во Македонската филхармонија

По пауза од две години, еден од најистакантите македонски композитори, Дуке Бојаџиев, кој долги години живее и работи во Њујорк, повторно ќе настапи пред македонската публика со два последователни концерти во Скопје на 11 и 12 мај во новиот објект на Македонската филхармонија.