18+

Јануари 20, 2018 18+ Никола Осило

(ВИДЕО) Пет секс-пози за разбивање на монотонијата меѓу партнерите

Повеќето двојки најчесто имаат секс во мисионерска или таканаречената „doggy“ поза, што се разбира по извесен период, а посебно кај брачните двојки знае да стане досадно и наместо посакуваните страсти и оргазмична завршница да предизвика нервоза.

 

Јануари 19, 2018 18+ Никола Осило

(ВИДЕО) Како со француски бакнеж да го натерате партнерот на страствен секс

Бакнувањето е еден од најдобрите начини да се разбудат страстите меѓу двајца партнери со оглед на тоа што е можеби најинтимните чинови меѓу љубовниците. Сепак, различни луѓе и карактери во зависност од нивното искуство често поинаку се бакнуваат и тоа може да биде сериозна пречка во односите меѓу партнерите.

 

Заборавете на Г-точката, ако можете да ја пронајдете У, на жената ќе и пружите незаборавен оргазам

За Г-точката се знае дека води кон незаборавно уживање, иако мажите за неа ќе кажат дека е мит. Но, сепак заборавете на оваа точка и позабавете се со У-точката.

Кои се предностите на редовната маструбација кај жените

Женската мастурбација сè уште е табу тема. На жените им се срам да разговараат за тоа, но гинекологот д-р Лорин Штрајхер вели дека е време нештата да се сменат и ги објаснува предностите од мастурбацијата во секојдневниот живот.

Мисионерска поза на иновативен начин

Мисионерската поза е една од попрактикуваните пози на сите парови ширум светот. Но, оваа положба им е поудобна на мажите отколку на жените, бидејќи понежниот пол нема доволна стимулација за да го постигне врвот

Слободните жени имаат секс во понеделник и среда

Желбата на жените за интимност зависи од многу фактори, но научниците откриле дека либидото на дамите зависи и од тоа дали се слободни или во сериозна врска.

Што ги мачело мажите во сексот, во 2017 година?

Проблемите на мажите во сексот ги детектираше Гугл, пребарувачот на кој, мажите барале повеќе одговори на прашања поврзани со сексот.

Декември 27, 2017 18+ Редакција Емагазин

Што сакаат жените при орален секс

Жените никако не сакаат кога мажите им ја приближуваат нивната глава кон својот пенис. Во таа ситуација, тие се чувствуваат дека сексот им е задолжителен, а не задоволство и доброволна одлука.

Декември 26, 2017 18+ Редакција Емагазин

Истражување: Зошто предновогодишните забави со колегите завршуваат со секс?

​На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет со некој/а од нив, покажува ново истражување на шведската компанија за секс-играчки, ЛЕЛО.

Декември 24, 2017 18+ Редакција Емагазин

Две пози во кои малиот пенис изгледа таман

Сите мажи па дури и тие најнадерините, се грижат за големината на својот пенис.