Винарската визба „Тиквеш“ ја зголеми добивката

1962 Views Декември 4, 2017 Вино Никола Осило

Винарската визба „Тиквеш“ во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 27,5 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 22,4 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!