(ВИДЕО) Како изгледаше плоштадот во Скопје за дочекот на 1968 година

2312 Views Декември 30, 2017 Ретро Редакција Емагазин

Многу поскромно од денес, но сепак убаво изгледало Скопје за дочекот на 1968 година, Тоа најдобро го доловува новогодишен тв-дневник емитуван на 31. декември 1967 во кој репортерот Ристе Таваганов разговара со Дедо Мраз кој ги забавувал граѓаните на скопскиот плоштад.

Видео: Радио Телевизија Скопје

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.