(Видео) Силниот ветер ќе турнеше жичарница со скијачи на австриските Алпи

1283 Views Јануари 7, 2018 Свет Редакција Емагазин

Невреме ја зафати Европа, а поради снегот и ветерот, од остатокот на светот се одсечени скијалишта во Италија, Швајцарија и Австрија.

На скијалиштата постои висок ризик од лавини, и многу патишта се блокирани. Силниот ветер со удари и до 140 километри на час ќе турнеше жичарница со скијачи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.