Обиени канцелариите на „Беса“ во ТЦ Мавровка

505 Views Јануари 9, 2018 Локално Никола Осило

На 08.01.2018 година во 10.30 часот било пријавено дека насилно била отворена вратата од канцеларијата на политичката партија „Беса“ во ТЦ Мавровка, инфомира МВР.

На место на настанот излегле полициски службеници и извршиле увид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!