Идентификувано телото што беше пронајдено во шахта во скопско Сопиште

679 Views Јануари 10, 2018 Локално Никола Осило

МВР соопшти дека по завршените истражни и обдукциски активности врз пронајдено човечко тело во канализациска шахта на локацијата „Сончев град“, село Сопиште, скопско на 7 ноември констатирано е дека се работи за лицето З.П. (58) од Скопје, кој што претходно е пријавен за исчезнат.

Според завршените наоди, констатирано е дека на телото немало никакви знаци на насилство.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!