Милионска зделка: Од кого ќе точи гориво претседателот Ѓорѓе Иванов?

1675 Views Јануари 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов распиша оглас за набавка на гориво за патнички моторни возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.200.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!