Во мултимилионска трансакција продадени над 6.000 акции од Комерцијална банка

1237 Views Јануари 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 15,3 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 6.349 акции од Комерцијална банка.

Акциите се продадоа по цена од 2.420 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!