(Видео) Која е песната на Балашевиќ која наводно ја навредува власта и е забранета на сите радија во Србија

1167 Views Јануари 12, 2018 Забава Редакција Емагазин

Новата песна на Ѓорѓе Балашевиќ „Дно дна“ ја разбранува јавноста во Србија, бидејќи најголем дел од јавноста смета дека песната е упатена кон сегашната влада на Србија.

Неговата ќерка Беба Балашевиќ на нејзиниот твитер-профил објави дека песната била забранета и упати критики кон новинарите и уредниците на медиумите. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.