(ВИДЕО) Македонија британски премиер последен пат ја посетил во 1999 година: Како изгледаше посетата на Блер

Македонија британски премиер последен пат ја има посетено во далечната 1999 година. Тогашниот премиер Тони Блер, беше во Македонија заради косовската криза.

Денеска во Македонија во офицјална посета е актуелната британска премиерка Тереза Меј.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Меј: Решението за името ќе донесе придобивки за двете земји

(Видео) Кој ја пречека Тереза Меј на скопскиот аеродром

Британската премиерка Тереза Меј за прв пат во Македонија

Фото/видео: АП

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести