Потребни се средства за Јасна која по пет операции треба повторно да се оперира, бидејќи карциномот брзо се шири

Јасна е 50 годишна жена, мајка, боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири.

„Пред извесен период имала пет сериозни операции и сега повторно треба да се оперира. Потребни и се финансиски средства за да го продолжи лекувањето. Ги замолува сите хумани граѓани кои се во можност да помогнат“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Може да се донира на операторот ВИП 143 462. 

Јасна Кузмановска

Трансакциска сметка ‎‎‎200002417432052 

Стопанска Банка АД Скопје

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.