Бранко Црвенковски се враќа на политичката сцена?

Според неофицјални информации на еМагазин, некогашниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски планира да се врати на политичката сцена.

Според нашите неофицјални информации тоа може да се случи по евентуалното потпишување на договор со Грција.

еМагазин не успеа да ја потврди информацијата лично од Црвенковски.

Црвенковски е поранешен премиер и претседател на Македонија.

Фото: МИА

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

Кој прв ќе се повлече по евентуално решение за името, Заев или Димитров?

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.