(Видео) Како изгледаше прославата на 92. роденден на британската кралица Елизабета Втора

1254 Views Јуни 10, 2018 Забава Никола Осило

Кралицата Елизабета Втора вчера го прослави нејзиниот 92 роденден, а во Лондон, во нејзината чест пееја најголемите ѕвезди на денешницата.

Британската кралица секоја година слави по два родендени. Првиот е нејзиниот прав роденден на 21 април, кој најчесто го одбележува во кругот на семејството, а другиот е нејзиниот „официјален“ роденден, кој се одбележува втората сабота во јуни со голема државна прослава.

Фото/Видео:SBS news

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!