Чифлиганец стана член на Надзорен одбор на Комерцијална банка

Денеска акционерите на Комерцијална банка АД Скопје одржале Собрание, информираат од Банката.

„На Собранието за членови на Надзорниот одбор на Банката беа избрани Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми“, се вели во соопштението на Банката.

„еМагазин“ во повеќе наврати пишуваше за продавање на акции во Комерцијална банка, а како еден од најголемите купувачи беше компанијата на Чифлиганец, „Адора Инжинеринг.

Фото: Адора Инжинеринг

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

„Адора инжинеринг“ купи 52.189 акции од Комерцијална банка

Се води ли „тајна битка“ за преземање на Комерцијална банка?

Звоне Таљат си поднесе оставка од Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Какво објаснување бараше Македонската берза од Комерцијална банка две недели пред мултимилионските продажби на акциите?

Комерцијална банка ја тресе берзата: Продадени уште 164.000 акции за десет милиони евра 

Двата најголеми акционери ги продадоа акциите: Зошто странците „бегаат“ од Комерцијална банка?

Шведски фонд заработи над пет милиони евра од продажба на акции од Комерцијална банка 

Продадени акции од Комерцијална банка за 18 милиони евра: „Адора Инженеринг“, „Гранит“, „ИГМ-Трејд“ и „Индустри Сервис“ се купувачите

Хари Костов купи 500 акции од Комерцијална банка

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.