Намалена добивката на „Гранит“

518 Views Јуни 14, 2018 Бизнис Никола Осило

Во деловната 2017 година ГД Гранит АД Скопје оствари вкупни приходи од 4.694.454.968 денари и вкупни расходи во износ од 4.475.550.317 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Нето добивката на компанијата за минатата година изнесува 218.904.651 денари, што е намалување во однос на претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 234.028.338 денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!