Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

Македонскиот поп пејач Влатко Илиевски (33) е пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“ синоќа околу 23 часот на ул.„3-та Македонска Бригада“, информираат од МВР.

Увид на лице место извршил Јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. 

Од МВР засега нема информации за причините за смртта на Илиевски.

МИА/Фото: Фејсбук/Илиевски 

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Погребот на Илиевски ќе се изврши утре во Ѓорче Петров во 12 часот

OJO за смртта на Илиевски: Нема видливи траги на насилство, телото е дадено на обдукција

Миа за Влатко Илиевски: Тажно е што не знаеме да препознаеме кога некој тоне

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.