МВР купува клима уреди за три милиони денари

145 Views Јули 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Министерството за внатрешни работи на РМ распиша оглас за набавка на клима уреди со услуга за монтажа.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 3.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!