(Фото) Заев во Брисел на самитот на НАТО во друштво на Меркел, Трамп и Меланија

Премиерот Зоран Заев, кој денеска на Самитот на шефови и држави на НАТО во Брисел, ја прими поканата за членство во алијансата од Генералниот секретар, Јенс Столтенберг е во друштво на светската политичка елита: германската канцеларка Ангела Меркел, американскиот претседател Донал Трамп и неговата сопруга Меланија, канадскиот премиер Џастин Трудо, британската премиерка Тереза Меј...

Фото: Влада на РМ

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.