Во блок-трансакција продадени 5.082 акции од Мермерен комбинат Прилеп

237 Views Јули 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 5,8 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 5.082 акции Меремрен комбинат АД Прилеп.

Акциите се продадоа по цена од 1.150 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!